Powiatowy Urząd Pracy w Radzyniu Podlaskim zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony radzynpodlaski.praca.gov.pl.
Data publikacji strony internetowej: Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- filmy nie posiadają napisów dla osób niesłyszących;
- formularz kontaktowy nie posiada dowiązanych etykiet tekstowych.
Niniejsza strona jest prowadzona w ramach portalu Publicznych Służb Zatrudnienia. Na stronie można używać standardowych skrótów klawiszowych przeglądarki. Zamieszczane treści są dostępne cyfrowo, znajduje się opcja powiększania tekstu, możliwość włączenia strony w kolorze czarno-białym.
Nadmierne koszty
„Wirtualny spacer” nie jest dostępny cyfrowo. Zapewnienie dostępności tej funkcji oznacza bardzo wysokie koszty.
Treści nieobjęte przepisami
- dokumenty opublikowane przed 23 września 2018 r. nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację została sporządzona na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Krzysztof Grochowski - mejlowo k.grochowski@radzynpodlaski.praca.gov.pl lub telefonicznie 833526327 .
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Nina Marzec-Muniowska — Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radzyniu Podlaskim,
- Adres: ul. Chomiczewskiego 10, 21-300 Radzyń Podlaski,
- mejl: lura@praca.gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Dostępność architektoniczna
Budynek Powiatowego Urzędu Pracy w Radzyniu Podlaskim — ul. Chomiczewskiego 10, 21-300 Radzyń Podlaski
Budynek posiada 2 wejścia oznaczone literami A i B. Wejście główne „A" do którego prowadzą schody w ilości 5 stopni oraz podjazd (pochylnia) dla osób z niepełnosprawnością w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Wejście alternatywne „B" do którego prowadzą schody w ilości 6 stopni, używane w sytuacjach koniecznych i awaryjnych (wyjście ewakuacyjne).
W budynku nie ma windy.
Istnieje możliwość wcześniejszego omówienia przeprowadzenia wizyty osoby z niepełnosprawnością poprzez:
- kontakt telefoniczny indywidualny lub przy pomocy osoby trzeciej, nr tel. 83 352 93 80
- za pośrednictwem poczty elektronicznej: lura@praca.gov.pl
- przesłanie fax-u: 83 352 93 80 wew. 213
- kontakt bezpośredni w siedzibie Urzędu.
Na terenie wokół Urzędu nie wyznaczono specjalnych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością. Istnieje ciągła możliwość parkowania na terenie tuż przy podjeździe (pochylni) dla osób z niepełnosprawnością.
Osoba z niepełnosprawnością wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do budynków Urzędu. Warunkiem skorzystania z uprawnienia, jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę z niepełnosprawnością certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba z niepełnosprawnością jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W związku z wejściem w życie z dniem 1 kwietnia 2012r. ustawy z dnia 19 sierpnia 2011r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209, poz. 1243) osoby uprawnione mogą bezpłatnie korzystać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radzyniu Podlaskim z usług tłumacza języka migowego online za pośrednictwem Zielonej Linii ( https://zielonalinia.gov.pl/zl-migowy ) Prosimy zgłaszać w miarę możliwości chęć skorzystania z w/w usługi ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się co najmniej na 3 dni robocze przed zdarzeniem poprzez:
- kontakt telefoniczny indywidualny lub przy pomocy osoby trzeciej, nr tel. 83 352 93 80
- za pośrednictwem poczty elektronicznej: lura@praca.gov.pl
- przesłanie fax-u: 83 352 93 80 wew. 213
- kontakt bezpośredni w siedzibie Urzędu.
Osoby z niepełnosprawnością: osoby niedowidzące i słabowidzące, z niepełnosprawnością ruchową oraz inne potrzebujące pomocy, obsługiwane są na parterze budynku. Pracownik punktu kancelaryjnego usytuowanego w holu na parterze powiadamia odpowiednich pracowników Urzędu o potrzebie obsługi osoby z niepełnosprawnością. Punkt kancelaryjny wyposażony jest w komunikator głosowy pomocny w obsłudze osób niedosłyszących.
W Urzędzie znajduje się przenośne urządzenie pętli indukcyjnej, dzięki temu osoba niedosłysząca może samodzielnie załatwić sprawę na każdym stanowisku obsługi, w którym będzie potrzeba porozmawiania albo załatwienia spraw urzędowych.
Ze względu na brak możliwości edycji ogłoszeń zamieszczonych na tablicach informacyjnych w Urzędzie zachęcamy osoby z niepełnosprawnością do kontaktu z doradcami klientów (za pośrednictwem punktu kancelaryjnego lub telefonicznie) w celu otrzymania oczekiwanych informacji .