Wydawca treści

Pomoc oferowana przez Doradcę Klienta

Kim jest Doradca Klienta?

Doradca klienta to pracownik powiatowego urzędu pracy, zatrudniony na jednym z czterech stanowisk w urzędzie: pośrednika pracy, doradcy zawodowego, specjalisty ds. rozwoju zawodowego lub specjalisty ds. programów, któremu powierzona została funkcja doradcy klienta.

Istotą funkcji doradcy klienta jest stała opieka nad klientem urzędu pracy czyli:
  • osobą zarejestrowaną w urzędzie pracy jako bezrobotny lub poszukujący pracy,
  • pracodawcą lub innym podmiotem, do którego mają zastosowanie przepisy ustawy o promocji zatrudnienia (…) stosowane do pracodawców, tzn. przedsiębiorcę, podmiot zainteresowany zatrudnieniem cudzoziemca, spółdzielnię rolniczą.

Jak Doradca Klienta może pomóc pracodawcy?

Do zadań doradcy klienta należy stała współpraca z pracodawcą w zakresie pomocy określonej w ustawie, w szczególności ustalanie zapotrzebowania na nowych pracowników i pozyskiwanie ofert pracy w ramach pośrednictwa pracy oraz ułatwianie dostępu do innych form pomocy określonych w ustawie.

Doradca klienta, który stale współpracuje z pracodawcą lub innym podmiotem, do którego mają zastosowanie przepisy ustawy stosowane do pracodawców zwany dalej „klientem instytucjonalnym" realizuje w szczególności następujące zadania:
  • ustala potrzeby klienta – nawiązuje kontakt z klientem, pozyskuje informacje o jego sytuacji i potrzebach, w szczególności o możliwościach zatrudnienia nowych pracowników (w tym w formie zatrudnienia subsydiowanego), miejscach stażu lub przygotowania zawodowego dorosłych oraz o wymaganych od kandydatów do pracy kwalifikacjach, uprawnieniach czy umiejętnościach;
  • informuje o możliwej pomocy ze strony urzędu pracy (prezentuje klientowi wszystkie formy wsparcia przewidziane ustawą, które mogą mieć zastosowanie w jego przypadku);
  • ustala wspólnie z klientem zasady współpracy, w tym częstotliwość i formy kontaktów, osoby upoważnione do stałych kontaktów, ustala ogólne warunki kierowania bezrobotnych do pracodawców, którzy zgłosili ofertę pracy; kierowania na staż lub przygotowanie zawodowe dorosłych oraz ich zatrudnienia po zakończeniu aktywizacji; na bieżąco ustala z innymi pracownikami urzędu pracy możliwość udzielenia innej pomocy oczekiwanej przez klienta;
  • realizuje zadania związane z udzielaniem klientowi pomocy - przyjmuje na bieżąco oferty pracy, w razie potrzeby pomaga klientowi w trakcie składania ofert pracy, np. w uzupełnieniu wszystkich wymaganych przepisami informacji, wyjaśnia ewentualne wątpliwości klienta, wprowadza oferty pracy do systemu SyriuszStd, upowszechnia je w CBOP oraz w inny sposób przewidziany przepisami, organizuje dla klienta giełdy pracy, zaprasza do udziału w targach pracy oraz ułatwia dostęp do innych form pomocy określonych w ustawie np. umawia terminy spotkań;
  • prowadzi dokumentację w zakresie współpracy z klientem - zakłada kartę pracodawcy; na bieżąco aktualizuje dane klienta i w zakresie działań własnych uzupełnia kartę.

Podstawa prawna


Informacje o publikacji dokumentu

Informacje szczegółowe urzędu

Informacja dla pracodawców

Informacja
Powiatowego Urzędu Pracy w Radzyniu Podlaskim
DLA PRACODAWCÓW
  • Planujecie Państwo zmiany w zatrudnieniu w swojej firmie lub chcecie stworzyć nowe miejsce pracy?
  • Szukacie pracownika?
  • Rozważacie możliwość przyjęcia stażysty?
  • Chcecie otrzymać zwrot części kosztów poniesionych na wynagrodzenie, nagrody oraz składki na ubezpieczenie społeczne pracownika lub myślicie o uzyskaniu innej refundacji z Powiatowego Urzędu Pracy w Radzyniu Podlaskim?
  • A może planujecie rozszerzyć lub uzupełnić kwalifikacje swoich pracowników?
Możecie się zgłosić do naszych pracowników, którzy Państwu pomogą w załatwieniu sprawy. Mamy do zaoferowania szereg usług i instrumentów rynku pracy, które mogą pomóc w rozwiązaniu Państwa problemów z zatrudnieniem i pozyskiwaniem nowych pracowników o poszukiwanych kwalifikacjach. Wspólnie wybierzemy najbardziej odpowiednią i dogodną formę wsparcia. Jesteśmy elastyczni w działaniu i dopasujemy się do Waszych potrzeb.

Realizacja każdej formy wsparcia odbywa się na podstawie wniosku. Przed złożeniem wniosku prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi danej formy, zamieszczonymi na naszej stronie internetowej.

Poniżej przedstawiamy usługi i instrumenty rynku pracy oferowane przez PUP w Radzyniu Podlaskim.

Staż (art. 53 ustawy)
Staż jest formą zdobywania doświadczenia zawodowego przez osobę bezrobotną u pracodawcy, bez nawiązywania stosunku pracy. Pracodawca nie ponosi żadnych kosztów. Preferujemy te staże, po których pracodawca zatrudni osobę po zakończeniu stażu, w pełnym wymiarze czasu pracy, w ramach stosunku pracy, na minimum 4 miesiące.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w zakładce Podnoszenie kompetencji i kwalifikacji pracowników i kandydatów do pracy – Staże i bony stażowe.


Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy (art. 46 ust. 1 ustawy)
Starosta ze środków Funduszu Pracy może zrefundować podmiotowi prowadzącemu działalność gospodarczą koszty wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego w wysokości określonej w umowie, pod warunkiem utrzymania utworzonego stanowiska pracy przez okres 24. miesięcy

Możecie Państwo otrzymać refundację w wysokości określonej w umowie, nie wyższej jednak niż 6-krotnej wysokości przeciętnego wynagrodzenia.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w zakładce Wsparcie tworzenia miejsc pracy – Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.

Prace interwencyjne (art. 51 ustawy)
Prace interwencyjne to zatrudnienie osoby bezrobotnej przez pracodawcę, na wniosek pracodawcy, które następuje w wyniku umowy zawartej ze Starostą Radzyńskim i ma na celu wsparcie pracodawców zatrudniających osoby bezrobotne.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w zakładce Wsparcie tworzenia miejsc pracy – prace interwencyjne.

Pośrednictwo pracy i poradnictwo zawodowe dla pracodawców (art. 36 i art. 38 ustawy)

Pośrednictwo pracy dla pracodawców polega m.in. na:
- upowszechnianiu ofert pracy;
- udzielaniu pracodawcom informacji o kandydatach do pracy, w związku ze zgłoszoną ofertą pracy;
- informowaniu pracodawców o aktualnej sytuacji i przewidywanych zmianach na lokalnym rynku pracy;
- inicjowaniu i organizowaniu kontaktów bezrobotnych i poszukujących pracy z pracodawcami.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w zakładce Pomoc w poszukiwaniu kandydatów do pracy – Pośrednictwo pracy.

Poradnictwo zawodowe dla pracodawców polega na:
- doborze kandydatów do pracy spośród osób bezrobotnych i poszukujących pracy;
- wspieraniu rozwoju zawodowego pracodawcy i jego pracowników przez udzielanie porad zawodowych.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w zakładce Pomoc w poszukiwaniu kandydatów do pracy – Poradnictwo zawodowe.
 
Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług

Kontakt:
Powiatowy Urząd Pracy w Radzyniu Podlaskim

ul. Chomiczewskiego 10
21-300 Radzyń Podlaski
Centrum Aktywizacji Zawodowej
Kierownik Działu Anna Kałuska pokój nr 9 tel. 83 352 63 20 e-mail a.kaluska@radzynpodlaski.praca.gov.pl
Imię i nazwisko Doradcy Klienta Instytucjonalnego Nr pokoju Nr telefonu Adres e-mail
Barbara Cybula 8 83 352 63 04 b.cybula@radzynpodlaski.praca.gov.pl
Dorota Karpińska 8 83 352 63 03 d.karpinska@radzynpodlaski.praca.gov.pl
Marzena Kwasowiec 20 83 352 63 17 m.kwasowiec@radzynpodlaski.praca.gov.pl
Hubert Skrzypczak 9 83 352 63 06 h.skrzypczak@radzynpodlaski.praca.gov.pl
Nina Marzec-Muniowska 6 83 352 63 19 n.marzec@radzynpodlaski.praca.gov.pl
Monika Fajnas 6 83 352 63 39 m.fajnas@radzynpodlaski.praca.gov.pl
Anna Gregorowicz 7 83 352 63 10 a.gregorowicz@radzynpodlaski.praca.gov.pl
 

Menu nawigacji