Wydawca treści

Ogłoszenie I Naboru KFS

Print Drukuj
 
OGŁOSZENIE Z DNIA 14.03.2024r. 
O NABORZE WNIOSKÓW O UDZIELENIE POMOCY W RAMACH KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO (KFS)
 
Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radzyniu Podlaskim ogłasza nabór wniosków pracodawców o przyznanie środków z KFS na sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców obejmujących:
  • kursy i studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą,
  • egzaminy umożliwiające uzyskanie dokumentów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych,
  • badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po ukończonym kształceniu,
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z podjętym kształceniem;
  • określenie potrzeb pracodawcy w zakresie kształcenia ustawicznego w związku z ubieganiem się o sfinansowanie tego kształcenia ze środków KFS
TERMIN NABORU WNIOSKÓW 03-04.04.2024r.
Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy składać::
  • w formie papierowej – osobiście, drogą pocztową, za pośrednictwem kuriera w  siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy  w Radzyniu Podlaskim, ul. Chomiczewskiego 10, 21-300 Radzyń Podlaski w godzinach pracy urzędu tj. 7:30-15:30. Wniosek oraz wszystkie załączniki muszą być opatrzone podpisem osoby umocowanej do reprezentowania pracodawcy,
  • za pomocą platformy www.praca.gov.pl, wniosek oraz załączniki do wniosku powinny być opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym  elektronicznej platformy usług administracji publicznej. Podpis ten musi być złożony na wniosku oraz wszystkich załącznikach przez osobę umocowaną do reprezentowania pracodawcy,
  • za pomocą platformy e-puap: https://epuap.gov.pl/, wniosek oraz załączniki do wniosku powinny być opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym elektronicznej platformy usług administracji publicznej. Podpis ten musi być złożony na wniosku oraz wszystkich załącznikach przez osobę umocowaną do reprezentowania pracodawcy.
W przypadku wniosków nadsyłanych pocztą lub przesyłką kurierską o przyjęciu wniosku decyduje data wpływu wniosku do siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Radzyniu Podlaskim. W przypadku wniosków złożonym drogą elektroniczną decyduje data i godzina wpływu na w/w platformy - w pierwszym dniu naboru od godz. 7.30, w ostatnim dniu naboru do godz. 15.30. Urząd nie ponosi odpowiedzialności za awarię platformy,  niewłaściwe przesłanie lub uszkodzone pliki.
LIMIT ŚRODKÓW Z KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO
W ROKU 2024 (LIMIT PODSTAWOWY)  
 
POWIATOWY URZĄD PRACY W RADZYNIU PODLASKIM DYSPONUJE LIMITEM ŚRODKÓW  W WYSOKOŚCI 352 TYS. ZŁ
 
Pracodawca może w jednym wniosku ubiegać się tylko o jedną formę kształcenia ustawicznego (np. jedno szkolenie bądź jedne studia podyplomowe, itp.). Każda kolejna forma kształcenia ustawicznego powinna być uwzględniona w odrębnym wniosku. W przypadku, gdy pracodawca zamierza ubiegać się o sfinansowanie np. kosztu kursu oraz związanego z nim kosztu egzaminu i /lub kosztu badań lekarskich/psychologicznych to może wnioskować o te formy w ramach jednego wniosku. W innych przypadkach,  gdy w jednym wniosku pracodawca będzie wnioskował o kilka form kształcenia ustawicznego PUP uwzględni tylko pierwszą wymienioną we wniosku formę kształcenia. W trakcie jednego naboru pracodawca może złożyć maksymalnie 3 wnioski.
 
 
 
Uwaga: Zaleca się, aby wniosek wypełniał pracodawca a nie instytucja szkoleniowa. Powód - instytucje szkoleniowe często stosują jeden wspólny szablon wypełniania wniosku dla różnych pracodawców nie uwzględniając indywidualnych potrzeb pracodawcy. Niewystarczające uzasadnienie kształcenia ustawicznego może stanowić podstawę do negatywnego rozpatrzenia wniosku.
 
Przed złożeniem wniosku prosimy o zapoznanie się z „Zasadami przyznawania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego obowiązującymi w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radzyniu Podlaskim w 2024 roku". Prosimy o racjonalne oszacowanie potrzeb szkoleniowych, jak i cen wnioskowanych szkoleń.
 
Wysokość wsparcia:
 - 80% planowanych kosztów kształcenia ustawicznego sfinansuje KFS, nie więcej jednak niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika; pracodawca w takim przypadku pokryje 20% kosztów;
- 100% planowanych kosztów kształcenia ustawicznego – jeśli pracodawca należy do grupy mikroprzedsiębiorców, nie więcej jednak niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.
 
Priorytety wydatkowania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2024 roku określone przez Ministra właściwego ds. pracy:
  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.
Wnioskodawca, który chce spełnić wymagania w/w priorytetu powinien udowodnić, że w ciągu jednego roku przed złożeniem wniosku bądź w ciągu trzech miesięcy po jego złożeniu zostały/zostaną zakupione nowe maszyny i narzędzia, bądź zostały/ będą wdrożone nowe procesy, technologie i systemy, a osoby objęte kształceniem ustawicznym będą wykonywać nowe zadania związane z wprowadzonymi/planowanymi do wprowadzenia zmianami. Ostateczna decyzja o przyznaniu dofinansowania zależy przede wszystkim od jednostkowej oceny sytuacji (np. termin dostawy sprzętu, dostępne terminy szkolenia).
Decyzja czy złożony wniosek wpisuje się w wymagania w/w priorytetu będzie podjęta na podstawie załączonego do wniosku wiarygodnego dokumentu np. kopii dokumentu zakupu, decyzji dyrektora/zarządu o wprowadzeniu norm ISO, itp. oraz logicznego i wiarygodnego uzasadnienia. Wsparciem można objąć jedynie osobę, która w ramach wykonywania swoich zadań zawodowych na stanowisku pracy korzysta lub będzie korzystała z wdrożonych technologii i narzędzi pracy lub która wymaga nabycia nowych kompetencji niezbędnych do wykonywania pracy w związku z wdrożeniem nowego procesu..
Warunkiem dostępu do środków w ramach tego priorytetu jest oświadczenie pracodawcy stanowiące załącznik nr 12a do wniosku.
 
  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych.
Priorytet pozwala na sfinansowanie kształcenia ustawicznego, zawodowego w zawodach deficytowych określonych w badaniach rynku pracy: „Barometr zawodów deficytowych" w powiecie radzyńskim lub w województwie lubelskim na 2024 r. (https://barometrzawodow.pl/).
Zawody deficytowe na rok 2024 dla powiatu radzyńskiego:
https://barometrzawodow.pl/modul/prognozy-na-plakatach?publication=county&province=3&county=90&year=2024&form-group%5B%5D=low
Zawody deficytowe na rok 2024 dla województwa lubelskiego:
https://barometrzawodow.pl/modul/prognozy-na-plakatach?publication=province&province=3&year=2024&form-group%5B%5D=low
W ramach tego priorytetu możliwe jest sfinansowanie kształcenia ustawicznego w zakresie umiejętności ogólno -zawodowych (w tym tzw. kompetencji miękkich), o ile powiązane są one z wykonywaniem pracy w zawodzie deficytowym.
Pracodawca wnioskujący o dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników zatrudnionych na terenie innego powiatu lub województwa niż siedziba powiatowego urzędu pracy, w którym składany jest wniosek o dofinansowanie, powinien wykazać, że zawód jest deficytowy dla miejsca wykonywania pracy.
 
Warunkiem dostępu do środków w ramach tego priorytetu jest oświadczenie pracodawcy stanowiące załącznik nr 12b do wniosku.
 
  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem oraz osób będących członkami rodzin wielodzietnych.
Priorytet ten adresowany jest do osób, które w ciągu jednego roku przed datą złożenia wniosku o dofinansowanie podjęły pracę po przerwie spowodowanej sprawowaniem opieki nad dzieckiem. Nie ma znaczenia czy jest to powrót do pracodawcy sprzed przerwy czy zatrudnienie u nowego pracodawcy. Przyjęty zapis pozwala na sfinansowanie niezbędnych form kształcenia ustawicznego osobom (np. matce, ojcu, opiekunowi prawnemu), które powracają na rynek pracy po przerwie spowodowanej sprawowaniem opieki nad dzieckiem. Wnioskodawca w uzasadnieni potrzeby kształcenia winien wskazać czas trwania przedmiotowej przerwy oraz określić kompetencje pracownika, które uległy dezaktualizacji.
Priorytet adresowany jest także do osób, które mają na utrzymaniu rodziny 3+ bądź są członkami takich rodzin. Z dofinansowania mogą skorzystać członkowie rodzin wielodzietnych, którzy na dzień złożenia wniosku posiadają Kartę Dużej Rodziny bądź spełniają warunki jej posiadania. Dotyczy to zarówno rodziców i ich małżonków jak i pracujących dzieci pozostających z nimi w jednym gospodarstwie domowym.
Prawo do posiadania Karty Dużej Rodziny przysługuje wszystkim rodzicom oraz małżonkom rodziców, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci.
Przez rodzica rozumie się także rodzica zastępczego lub osobę prowadzącą rodzinny dom dziecka.
Prawo do Karty Dużej Rodziny przysługuje także dzieciom:
  1. w wieku do 18. roku życia,
  2. w wieku do 25. roku życia – w przypadku dzieci uczących się w szkole lub szkole wyższej,
  3. bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności,
ale tylko w przypadku, gdy w chwili składania wniosku w rodzinie jest co najmniej troje dzieci spełniających powyższe warunki.
Prawo do posiadania Karty Dużej Rodziny nie przysługuje rodzicowi, którego sąd pozbawił władzy rodzicielskiej lub któremu sąd ograniczył władzę rodzicielską przez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej, chyba że sąd nie pozbawił go władzy rodzicielskiej lub jej nie ograniczył przez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej w stosunku do co najmniej trojga dzieci, prawo to nie przysługuje również rodzicowi zastępczemu lub prowadzącemu rodzinny dom dziecka, w przypadku gdy sąd orzekł o odebraniu im dzieci z uwagi na niewłaściwe sprawowanie pieczy zastępczej.
Karta jest przyznawana niezależnie od dochodu w rodzinie.
Prawo do posiadania Karty przysługuje członkowi rodziny wielodzietnej, który jest:
  1. osobą posiadającą obywatelstwo polskie, mającą miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej;
  2. cudzoziemcem mającym miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie zezwolenia na pobyt stały, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, zezwolenia na pobyt czasowy udzielony w związku z okolicznością, o której mowa w art. 159 ust. 1 oraz art. 186 ust. 1 pkt. 3 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (Dz.U. z 2023 r. poz.519), lub w związku z uzyskaniem w Rzeczypospolitej Polskiej statusu uchodźcy lub ochrony uzupełniającej, jeżeli zamieszkuje z członkami rodziny na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  3. mającym miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej oraz członkom jego rodziny rozumieniu art. 2 pkt. 4 ustawy z dnia 14 lipca 2006 r. o wjeździe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, pobycie oraz wyjeździe z tego terytorium obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej i członków ich rodzin (Dz.U. z 2021 r. poz. 1697), posiadającym prawo pobytu lub prawo stałego pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Warunki – powrotu na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem oraz bycia członkiem rodziny wielodzietnej – nie musza być spełnione łącznie.
Warunkiem dostępu do środków w ramach tego priorytetu jest oświadczenie pracodawcy stanowiące załącznik nr 12c do wniosku.
  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zakresie umiejętności cyfrowych..
Wnioskodawca składający wniosek o dofinansowanie podniesienia kompetencji cyfrowych w ramach ww. priorytetu powinien wykazać w uzasadnieniu, że posiadanie konkretnych umiejętności cyfrowych, które objęte są tematyką wnioskowanej formy kształcenia ustawicznego, jest powiązane z pracą wykonywaną przez osobę kierowaną na szkolenie. Przez kompetencję cyfrowe należy rozumieć obsługę komputera i programów komputerowych, a także umiejętności korzystania z danych i informacji, porozumiewania się i współpracy, tworzenie treści cyfrowych, programowanie oraz kompetencje związane z cyberbezpieczeństwem. Pracodawca w uzasadnieniu wskazuje potrzebę nabycia nowych umiejętności cyfrowych.
Warunkiem dostępu do środków w ramach tego priorytetu jest oświadczenie pracodawcy stanowiące załącznik nr 12d do wniosku
 
  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób pracujących w branży motoryzacyjnej.
Wsparcie w ramach tego priorytetu mogą otrzymać pracodawcy i pracownicy zatrudnieni w firmach z szeroko rozumianej branży motoryzacyjnej. O przynależności do branży motoryzacyjnej decydować będzie posiadanie jako przeważającego (według stanu na 1 stycznia 2024 roku uwidocznionego w CEIDG lub KRS, a w razie braku wpisu do tych rejestrów – w rejetrze REGON) jednego z poniższych kodów PKD:
PKD 29.10.B Produkcja samochodów osobowych,
PKD 29.10.C Produkcja autobusów,
PKD 29.10.D Produkcja pojazdów samochodowych przeznaczonych do przewozu towarów,
PKD 29.10.E Produkcja pozostałych pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli,
PKD 29.20.Z Produkcja nadwozi do pojazdów silnikowych; produkcja przyczep i naczep,
PKD 29.31.Z Produkcja wyposażenia elektrycznego i elektronicznego do pojazdów silnikowych,
PKD 29.32.Z Produkcja pozostałych części i akcesoriów do pojazdów silnikowych, z wyłączeniem motocykli,
PKD 45.20.Z Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli.
Celem priorytetu jest dofinansowanie specjalistycznych szkoleń technicznych, które pozwolą nabyć nowe kompetencje oraz umiejętności związane z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi. Szkolenia te mogą obejmować między innymi obszary dotyczące: budowy układów magazynowania energii (akumulatorów) stosowanych w pojazdach elektrycznych, budowę instalacji elektrycznej pojazdów nisko i zeroemisyjnych, technologie napędów wodorowych, uzyskanie uprawnień SEP do 1 kV, urządzeń elektronicznych stosowanych w pojazdach zeroemisyjnych. W przypadku serwisów i zakładów naprawczych w ramach priorytetu przewiduje się dofinansowanie m. in. specjalistycznych szkoleń technicznych w zakresie serwisowania i obsługi samochodów elektrycznych dla mechaników obsługujących i naprawiających dotychczas tradycyjne pojazdy spalinowe, uzyskanie uprawnień SEP do 1 kV, które sa niezbędne do wykonywania prac przy wysokonapięciowej instalacji elektrycznej pojazdów.
Warunkiem dostępu do niniejszego priorytetu jest posiadanie odpowiedniego kodu PKD oraz zawarte we wniosku o dofinansowanie wiarygodnego uzasadnienia oraz dołączenie oświadczenia pracodawcy stanowiące załącznik nr 12e do wniosku.
  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia.
Priorytet ten jest adresowany do osób, które na dzień złożenia wniosku ukończyły 45 rok życia. Wnioskodawca w uzasadnieniu wskazuje potrzebę nabycia nowych umiejętności.
Warunkiem dostępu do środków w ramach tego priorytetu jest oświadczenie pracodawcy stanowiące załącznik nr 12f do wniosku.
 
  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego skierowane do pracodawców zatrudniających cudzoziemców.
W ramach tego priorytetu mogą być finansowane formy kształcenia ustawicznego zarówno dla cudzoziemców jak i polskich pracowników (to samo dotyczy pracodawców), które odpowiadają na specyficzne potrzeby, jakie mają pracownicy - cudzoziemcy i pracodawcy ich zatrudniający.
Wśród specyficznych potrzeb pracowników cudzoziemskich wskazać można w szczególności:
  1. doskonalenie znajomości języka polskiego oraz innych niezbędnych do pracy języków, szczególnie
    w kontekście słownictwa specyficznego dla danego zawodu / branży;
  2. doskonalenie wiedzy z zakresu specyfiki polskich i unijnych regulacji dotyczących wykonywania określonego zawodu;
  3. ułatwianie rozwijania i uznawania w Polsce kwalifikacji nabytych w innym kraju;
  4. rozwój miękkich kompetencji, w tym komunikacyjnych, uwzględniających konieczność dostosowania się do kultury organizacyjnej polskich przedsiębiorstw i innych podmiotów, zatrudniających cudzoziemców.
W ramach tego priorytetu mogą korzystać również pracodawcy i pracownicy z polskim obywatelstwem o ile wykażą w uzasadnieniu wniosku, że szkolenie to ułatwi czy też umożliwi im pracę z zatrudnionymi bądź planowanymi do zatrudnienia w przyszłości cudzoziemcami.
Warunkiem dostępu do środków w ramach tego priorytetu jest oświadczenie pracodawcy stanowiące załącznik nr 12g do wniosku.
 
  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zakresie zarządzania finansami i zapobieganie sytuacjom kryzysowym w przedsiębiorstwach.
Priorytet ten jest adresowany do właścicieli firm, kadry zarządzającej, menadżerów oraz pracowników realizujących zadania w obszarze zarządzania i finansów. W ramach priorytetu mogą być dofinansowane formy kształcenia ustawicznego z zakresu zarządzania finansami, zapobiegania sytuacjom kryzysowym, komunikacji w sytuacjach kryzysowych, doskonalenia umiejętności przywódczych czy technologii wspierających zarzadzanie finansami. Wnioskodawca, który chce spełnić wymagania niniejszego priorytetu powinien wykazać powiązanie zakresu obowiązków pracownika z wnioskowaną formą kształcenia. Ponadto w uzasadnieniu powinien wykazać, że posiadanie konkretnych umiejętności, wiedzy, które objęte są tematyką wnioskowanej formy kształcenia, jest powiązane z pracą  wykonywaną przez kierowaną osobę. Dofinansowanie w ramach tego priorytetu może otrzymać pracodawca, który w przekonywujący sposób uzasadni, że dla prawidłowego działania firmy bądź jej ratowania niezbędne jest nabycie konkretnych umiejętności.
Warunkiem dostępu do środków w ramach tego priorytetu jest oświadczenie pracodawcy stanowiące załącznik nr 12h do wniosku.
Składany wniosek musi mieścić się w obszarze przynajmniej jednego z w/w priorytetów.
Elementy brane pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosków:
Zgodnie z § 6 ust. 5 rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014r. w sprawie przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (Dz. U. z 2018 r. poz. 117) przy rozpatrywaniu wniosków  starosta  uwzględnia:
  1. zgodność dofinansowywanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok;
  2. zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy;
  3. koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku;
  4. posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego;
  5. w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego;
  6. plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS;
  7. możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem limitów, o których mowa w art. 109 ust 2k i 2 m Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
W przypadku niedołączenia załączników, wymaganych zgodnie z § 5 ust 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 roku w sprawie przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (Dz. U. z 2018r., poz. 117.), wniosek pozostawia się bez rozpatrzenia.
Wnioski, które wpłyną w innym terminie niż określony w ogłoszeniu nie będą podlegały rozpatrzeniu.

Szczegółowych informacji udziela:
Danuta Kwoczko – Pośrednik pracy
- telefonicznie pod numerem tel. 83 352 63 17
 
Podstawa prawna:
  1. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 roku w sprawie przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (Dz. U. z 2018r. poz. 117)

Załączniki

WNIOSEK KFS 2024
WNIOSEK KFS 2024.docx 111 KB
WNIOSEK KFS 2024
WNIOSEK KFS 2024.pdf 347 KB
(4)Załącznik nr 1 Oświadczenie Pracodawcy
(4)Załącznik nr 1 Oświadczenie Pracodawcy.docx 29 KB
(1)Załącznik nr 1 Oświadczenie Pracodawcy
(1)Załącznik nr 1 Oświadczenie Pracodawcy.pdf 208 KB
Załącznik nr 2a Oświadczenie Pracodawcy o uzyskanej pomocy de minimis
Załącznik nr 2a Oświadczenie Pracodawcy o uzyskanej pomocy de minimis.docx 19 KB
(1)Załącznik nr 2a Oświadczenie Pracodawcy o uzyskanej pomocy de minimis
(1)Załącznik nr 2a Oświadczenie Pracodawcy o uzyskanej pomocy de minimis.pdf 125 KB
Załącznik nr 2b Oświadczenie o wysokości uzyskanej pomocy de minimis (zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (UE) 20232831 z dnia 13 grudnia 2023r.)
Załącznik nr 2b Oświadczenie o wysokości uzyskanej pomocy de minimis (zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (UE) 20232831 z dnia 13 grudnia 2023r.).xlsx 53 KB
Załącznik nr 3a Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis
Załącznik nr 3a Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis.xlsx 76 KB
(4)Załącznik nr 3b Formularz pomocy de minimis w rolnictwie i rybołówstwie
(4)Załącznik nr 3b Formularz pomocy de minimis w rolnictwie i rybołówstwie.pdf 131 KB
Załącznik nr 4 Oświadczenie Podmiotu Sektora Publicznego
Załącznik nr 4 Oświadczenie Podmiotu Sektora Publicznego.docx 21 KB
Załącznik nr 5 Informacja o kursie w ramach KFS
Załącznik nr 5 Informacja o kursie w ramach KFS.docx 19 KB
Załącznik nr 5 Informacja o kursie w ramach KFS
Załącznik nr 5 Informacja o kursie w ramach KFS.pdf 136 KB
Załącznik nr 6 Informacja o studiach podyplomowych w ramach KFS
Załącznik nr 6 Informacja o studiach podyplomowych w ramach KFS.docx 19 KB
Załącznik nr 6 Informacja o studiach podyplomowych w ramach KFS
Załącznik nr 6 Informacja o studiach podyplomowych w ramach KFS.pdf 114 KB
Załącznik nr 7 Informacja o egzaminie w ramach KFS
Załącznik nr 7 Informacja o egzaminie w ramach KFS.docx 19 KB
Załącznik nr 7 Informacja o egzaminie w ramach KFS
Załącznik nr 7 Informacja o egzaminie w ramach KFS.pdf 109 KB
Załącznik nr 8 Program kształcenia ustawicznego Zakres egzaminu
Załącznik nr 8 Program kształcenia ustawicznego Zakres egzaminu.doc 71 KB
Załącznik nr 9 Wykaz osób objętych wnioskiem - uczestników kształcenia ustawicznego
Załącznik nr 9 Wykaz osób objętych wnioskiem - uczestników kształcenia ustawicznego.docx 16 KB
Załącznik nr 10 Klauzula infomacyjna dla pracodawców
Załącznik nr 10 Klauzula infomacyjna dla pracodawców.docx 22 KB
Załącznik nr 11 Klauzula infomacyjna dla osób do kontaktu
Załącznik nr 11 Klauzula infomacyjna dla osób do kontaktu.docx 21 KB
Załącznik nr 12a Oświadczenie - Priorytet 1
Załącznik nr 12a Oświadczenie - Priorytet 1.docx 17 KB
Załącznik nr 12b Oświadczenie - Priorytet 2
Załącznik nr 12b Oświadczenie - Priorytet 2.docx 15 KB
Załącznik nr 12c Oświadczenie - Priorytet 3
Załącznik nr 12c Oświadczenie - Priorytet 3.docx 21 KB
Załącznik nr 12d Oświadczenie - Priorytet 4
Załącznik nr 12d Oświadczenie - Priorytet 4.docx 20 KB
Załącznik nr 12e Oświadczenie - Priorytet 5
Załącznik nr 12e Oświadczenie - Priorytet 5.docx 20 KB
Załącznik nr 12f Oświadczenie - Priorytet 6
Załącznik nr 12f Oświadczenie - Priorytet 6.docx 19 KB
Załącznik nr 12g Oświadczenie - Priorytet 7
Załącznik nr 12g Oświadczenie - Priorytet 7.docx 20 KB
Załącznik nr 12h Oświadczenie - Priorytet 8
Załącznik nr 12h Oświadczenie - Priorytet 8.docx 15 KB
ZASADY PRZYZNAWANIA ŚRODKÓW KFS W 2024
ZASADY PRZYZNAWANIA ŚRODKÓW KFS W 2024.pdf 10804 KB
Informacje o publikacji dokumentu


Menu nawigacji